mytaxi - NOWA JAKOŚĆ NA TRÓJMIEJSKIM RYNKU PDF Drukuj Email
MOTO-KRONIKA

Taksówkarskim korporacjom działającym na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu (choć w wypadku tego ostatniego miasta trafniejsze byłoby skojarzenie z mafią) przybył groźny konkurent. Nie rezygnując  bowiem ze spełnienia wymogów formalno-prawnych dla tego typu działalności (głównie obowiązku posiadania licencji na przewóz osób taksówką), wprowadza zupełnie nowe standardy obsługi klientów.

 

Aplikacja mytaxi – bo o niej mówimy – pozwala potencjalnym pasażerom nie tylko na bezpośredni – z pominięciem centrali - kontakt z wybranym kierowcą i bezgotówkowe płatności ale także kontrolowanie trasy przejazdu taksówki na ekranie swojego telefonu oraz ocenę – w skali od 1 do 5 – jakości usługi. Ten ostatni element to także spore wyzwanie dla samego kierowcy, gdyż średnia ocen poniżej 4,6 pkt. staje się praktycznie równoznaczna z zerwaniem umowy. A jest o co zabiegać bowiem taksówkarze współpracujący z mytaxi mogą liczyć m.in. na brak miesięcznego abonamentu, opłacanie prowizji tylko za zrealizowane kursy oraz szkolenia i możliwość budowania szerokiej bazy stałych klientów.

 

Krzysztof Urban, dyrektor zarządzający spółki w Polsce (na zdjęciu poniżej) wspomniał również o nowej inicjatywie, adresowanej do współpracujących kierowców i wynikającej niewątpliwie z faktu, że 100-procentowym akcjonariuszem spółki jest Daimler AG. Od kwietnia br. zainteresowani taksówkarze mogą wziąć w leasing Mercedesa B 180 CDI z ratą miesięczną ok. 1.100 zł brutto. Co istotne, wymiana samochodu na nowy następuje po pół roku eksploatacji lub 35 tys. km przebiegu. Klienci mytaxi mają zatem do dyspozycji nie tylko nowoczesne ale także praktycznie nowe pojazdy.

 

Trójmiasto jest trzecią, po Warszawie i Krakowie, aglomeracją w której uruchomiono aplikację. Nie bez znaczenia jest fakt, że mytaxi oferuje swoją usługę na terenie Gdańska, Gdyni i Sopotu w ramach jednej strefy i w tej samej – wynoszącej od 1,80 do 2,40 zł za kilometr – taryfie między wymienionymi miastami. Promocyjnie do końca czerwca br. trójmiejscy pasażerowie będą mogli skorzystać z 50-procentowego rabatu.

Szefowie firmy pomyśleli również o powiększeniu floty taksówek z charakterystycznym logo na masce. Na razie jest ich w Trójmieście ok. 200. Kolejni zainteresowani obok standardowych korzyści mogą liczyć także na zwolnienie z prowizji przez najbliższe pół roku i wysokie premie za aktywność.

Tekst i zdjęcia
H. Jez.
(11.05.2016)

 

O mytaxi:

mytaxi jest produktem firmy Intelligent Apps GmbH i została powołana do życia w czerwcu 2009 roku przez Niclausa Mewesa i Svena Külpera. Start-up z Hamburga jest pionierem i liderem na europejskim rynku, zatrudnia ponad 150 pracowników w Polsce, Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Hiszpanii, Portugalii i we Włoszech. Aplikacja do zamawiania taksówek umożliwia bezpośrednie połączenie pomiędzy kierowcą i pasażerem. Obecnie 100-procentowym udziałowcem mytaxi jest Daimler AG.
Czerwiec 2009: uruchomienie mytaxi w Hamburgu
Maj 2011: mytaxi startuje w 6 kolejnych miastach w Niemczech
Sierpień 2011: mytaxi w Wiedniu, początek międzynarodowej ekspansji
2011/12: mytaxi w Hiszpanii i Szwajcarii
Lipiec 2012: zaprezentowanie usługi płatności mobilnych
Wrzesień 2012: start mytaxi w Polsce, pierwsze miasto: Warszawa
Grudzień 2013: uruchomienie płatności mobilnych w Polsce, usługa „Płać przez Aplikację”
Wrzesień 2014: moovel GmbH (Daimler AG) przejmuje 100% udziałów w mytaxi
Kwiecień 2015: mytaxi we Włoszech
Wrzesień 2015: mytaxi w Krakowie
Grudzień 2015: mytaxi w Lizbonie
Kwiecień 2016: wprowadzenie floty premium w Polsce – Mercedesów Klasy B
Maj 2016: mytaxi w Rzymie
Maj 2016: mytaxi w Trójmieście

mytaxi w liczbach

10 millionów pobrań
45.000 aktywnych taksówek
Ponad 40 miast
Dostępna w Polsce na iOS, AndroidWindows Phone i Blackberry 10
W Polsce dostępna w Warszawie, Krakowie i Trójmieście

 

Jak działa mytaxi

mytaxi łączy bezpośrednio kierowcę z pasażerem, bez pośrednictwa centrali. Atutem takiego rozwiązania jest przejrzystość – pasażer rozpoznaje kierowcę dzięki zdjęciu, imieniu i nazwisku, numerowi telefonu. Od razu może też ustalić koszt przejazdu, na jaki się zgadza, poprzez wybór stawki za km. Po złożeniu zamówienia, na bieżąco może śledzić przyjazd taksówki na ekranie swojego telefonu, a po skończonym kursie może ocenić podróż i kierowcę za pomocą gwiazdek. Dodatkowo, jeśli kierowca mu odpowiadał – może dodać go do swoich ulubionych, aby na przyszłość aplikacja wyszukiwała go dla niego w pierwszej kolejności. mytaxi umożliwiając ocenę kursu podnosi jakość i zwiększa przejrzystość działalności taksówkarskiej, reagując w ten sposób na potrzeby branży.

 

mytaxi to tylko legalne taksówki

mytaxi współpracuje wyłącznie z licencjonowanymi taksówkarzami, łącząc potencjał nowych technologii z tradycją branży taksówkarskiej, pokazując, że można być innowacyjnym i jednocześnie przestrzegać lokalnego prawa. Przy tym, podnosi jakość i zwiększa przejrzystość działalności taksówkarskiej, reagując w ten sposób na potrzeby branży.

 

Wskazówki dla potencjalnych pasażerów:

Aby skorzystać z usługi należy:
- Ściągnąć bezpłatną aplikację mytaxi na iOS, Android lub Windows Phone
- Zarejestrować w aplikacji wybrany sposób płatności: kartę VISA, MasterCard lub konto PayPal
- Zamówić taksówkę wybierając opcję „Płać przez Aplikację”.
Po zakończeniu kursu taksówkarz zainicjuje proces płatności wprowadzając na swoim smartfonie cenę za przejazd zgodnie ze wskazaniem taksometru. Sekundę później cena wyświetli się na ekranie pasażera w celu zatwierdzenia jej indywidualnym hasłem użytkownika. Cały proces płatności odbywa się w sposób bezpieczny i przejrzysty w ciągu kilku sekund, a potwierdzenie transakcji i informacje o kursie wysyłane są na podany przez pasażera adres email.

 
COPYRIGHT 2008. MOTO.GDA.PL ALL RIGHTS RESERVED