500+ OD POCZĘCIA PDF Drukuj Email
POCZTA "MOTO"

Program 500+, który  jest wielką pomocą dla polskich rodzin zwłaszcza licznych, stał się wielkim sukcesem. Obejmuje on każde kolejne dziecko oraz pierwsze w rodzinach o niskich dochodach. Nie obejmuje jednak dzieci w okresie prenatalnym. W tym czasie dziecko rozwija się niezwykle dynamicznie, a jego potrzeby nie powinny być pomijane.

Postulujemy, aby tym programem objąć wszystkie uprawnione dzieci także w prenatalnym okresie życia, od momentu potwierdzenia ciąży przez lekarza. Ostatnio premier Beata Szydło mówiła o konieczności rozszerzenia Programu 500+ na pełnoletnie dzieci, które nadal się uczą, co jest słuszne. Są więc rozważane kolejne możliwości.

 

Szczególną i wszechstronną opieką powinny być otoczone matki brzemienne, których dzieci są chore oraz wszystkie w tzw. ciąży kryzysowej. Ta pomoc, gdy wiadomo, że będzie kontynuowana po urodzeniu się dziecka, znacząco zwiększa ufność, że można sobie poradzić nawet w tak trudnej sytuacji.

 

Obecnie, gdy rozpoczęła się dyskusja społeczna na temat rozszerzenia prawnej ochrony życia każdego poczętego dziecka, zwiększenie pomocy dla matek w ciąży kryzysowej oraz rozszerzenie programu 500+ na okres prenatalny ma olbrzymie znaczenie.

 

Petycję podpisało już prawie 15 tys. osób przez dwa dni. Swój podpis można złożyć na zaprzyjaźnionej stronie CitizenGo

http://www.citizengo.org/pl/lf/34436-pomoc-dla-kobiet-w-ciazy-500-od-poczecia


Ewa H. Kowalewska

Klub Przyjaciół Ludzkiego Życia €i Human Life International Polska
(11.05.2016)

 
COPYRIGHT 2008. MOTO.GDA.PL ALL RIGHTS RESERVED