WIĘCEJ ENERGII W LECHII PDF Drukuj Email
SPORT

W sobotę, 30 lipca 2016, kilkadziesiąt minut przed meczem Lechii z Wisłą Kraków (3:1), wybrzeżowi dziennikarze poinformowani zostali o podpisaniu porozumienia na mocy którego w sezonie 2016/17 głównym sponsorem gdańskiego klubu będzie Grupa Energa. 

 

Warto wspomnieć, że finansowe wspieranie Lechii przez Grupę Energa trwa nieprzerwanie od 2007 roku, tj. od czasu, gdy biało-zieloni występowali jeszcze w I lidze, a w ubiegłym roku energetyczny koncern stał się dodatkowo sponsorem tytularnym pięknego stadionu w gdańskiej Letnicy.

 

Dariusz Kaśków, prezes zarządu Energa SA (na zdjęciu powyżej) powiedział m.in.:  
- Dziś rozpoczynamy nowy rozdział współpracy. Na razie na najbliższy sezon. W biznesie i w sporcie liczą się jednak długoletnie, partnerskie relacje. Myślę więc, że do rozmów na temat współpracy jeszcze usiądziemy. Wierzę, że klub i jego kibice dobrze będą służyć promocji naszej marki, a nasze wsparcie pozwoli drużynie osiągnąć zamierzony cel: zdobycie podium LOTTO Ekstraklasy.

Znaczący udział w pozyskaniu dla biało-zielonych tak cennego partnera mieli gdańscy radni Prawa i Sprawiedliwości: Kazimierz Koralewski, Jerzy Milewski i Grzegorz Strzelczyk. To m.in. dzięki ich determinacji doszło do sobotniego porozumienia. Oni również sugerowali negocjatorom, aby współpraca pomiędzy Lechią, a Energą zawierała aspekty edukacyjne – szkolenie młodzieży, wspieranie promocji kultury fizycznej i rekreacji oraz konsolidowanie lokalnej społeczności wokół klubu.

Budującym i dobrze rokującym zwieńczeniem prezentacji nowego sponsora głównego był rozegrany tego samego dnia mecz między Lechią, a Wisłą Kraków. Gospodarze wygrali 3:1, potwierdzając swoje aspiracje do odegrania znaczącej roli w bieżących rozgrywkach ekstraklasy. Na zdjęciu poniżej: druga bramka dla Lechii strzelona przez  Flavio Paixao w 68 minucie meczu.

 

 

Tekst i zdjęcia:
H. Jez. 

 
COPYRIGHT 2008. MOTO.GDA.PL ALL RIGHTS RESERVED